Jdi na obsah Jdi na menu
 


Macháček

11. 2. 2012

Název: Macháček
Podstata: vydržet co nejdéle u stolu a pokud možno si toho co nejvíce pamatovat
Potřeby: 2 hrací kosky, stůl, parta lidí, skleničky, alkohol (nejlepší je tvrdý alkohol a pokud bude ve skupince nějaký notorek tak dostatečnou zásobu)
Princip hry:
Hra se hraje dokola. Směr je dobré si určit před začátkem hry. Hrají vždy 2 hráči a ostatní přihlížejí.
Hráč č. 1 (budeme mu říkat Adam) je na tahu a hraje na hráče č. 2 (Bedřicha). Adam vezme do dlaní kostky, zamíchá je, hodí na stůl, ale zakryje tak aby nikdo neviděl co padlo. Adam se na kostky podívá a řekne Bedřichovi co padlo, ten mu může věřit nebo nemusí.
Adam musí říct 2ciferné číslo, kde první cifra bude větší z hozených čísel (čili pokud hodí 3 a 5, pak pronese "Padesát tři"). Pokud se zplete a přehodí pořadí (v našem příkladu "Třicet pět"), tak pije panáka Adam.
Nastavají speciální případy, když padnou dvě stejná čísla. V tom případě musí Adam říct číslo (představující číslo, které padlo) a počet indiánů (čili: Pokud Adam hodí dvě trojky pak pronese "Tři indiáni" (uznávají se i varinaty jako apači, rudoši apod.)).
Zcela výjimečné postavení má hod čísel 1 a 2, kdy pokud Adam prohlasí "dvacet jedna" pije. Hod představuje hodnotu "macháček".
Teď jsme si to vyjasnili Adam řekne číslo, případně počet indiánů nebo i macháčka. Bedřich pokud mu nevěří (myslí si, že Adam lže, ho požádá o ukázání kostek. Pokud Adam lhal tak pije panáka, pokud mluvil pravdu pije Bedřich. Pokud se Bedřich rozhodl Adamovi věřit tak pokračuje dále, ovšem s tím, že musí hodit více než Adamovi uvěřil.
Hodnoty se posuzují takto:
31 - 65
2 indiáni, 3 indiání ... 6 indiánů
macháček
Pokud proto "Adam" hodil macháčka a Bedřich uvěřil, tak musí Bedřich hodit opět macháčka

Zkuste to. Vypadá to složitě, ale je to geniálně jednoduchá hra, při které lze zažít spoustu zábavy  

 
 

 
Statistiky

Online: 1
Celkem: 87271
Měsíc: 3860
Den: 122